03-07: Meerdere aspecten Napoleontisch leven

Het 2e bataillon grenadier compagnie bestaat uit een groep enthousiaste leden die een Nederlandse eenheid uitbeeld uit de Bevrijdingsoorlog (1813-1815). Dit bataillon heeft dapper meegevochten tijdens de Slag bij Waterloo tegen Napoleon. De compagnie is onderdeel van het Regiment Phaff en het oudste stamonderdeel van het Regiment Limburgse Jagers. Onze leden dragen secuur nagemaakte uniformen en, naast het deelnemen aan veldslagen en schermutselingen, laten zij het leven in een militair kamp zien aan de bezoekers. Er word gekookt, de knopen worden gepoetst en de wapens schoongemaakt.

Naast het uitbeelden van het militaire aspect van de Napoleontische oorlogen, zijn er in deze groep ook vrouwen en mannen te vinden die de zogenoemde lagere burgerij uitbeelden. In films en series word vaak de rijke bovenlaag van de bevolking als onderwerp genomen, maar hoe zit het eigenlijk met de ‘gewone’ man? Wij onderzoeken en beelden het leven uit van bijvoorbeeld een wasvrouw, een koopman of een handwerkster. Hiermee proberen wij het dagelijks leven uit de Napoleontische tijd tot leven te wekken voor onszelf, maar vooral ook voor de bezoeker.

Meer informatie over onze vereniging vind u op www.grenadiercomagnie.nl